• Wrocław

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Położony w południowo – zachodniej Polsce nad rzeką Odrą, pełni funkcję stolicy województwa dolnośląskiego. Miasto swoją popularność zawdzięcza m.in. dobremu położeniu i niezwykle barwnej i bogatej historii. Ze względu na sporą ilość mostów i kładek, Wrocław w niektórych kręgach został nazwany „Wenecją Północy”. W sumie we Wrocławiu znajduje się 12 wysp i 112 mostów. Mimo wielu zniszczeń podczas trwania II wojny światowej, Wrocław może poszczycić się oryginalną architekturą i ciekawymi zabytkami.

 

W 2016 roku, Wrocław otrzymał miano Europejskiej Stolicy Kultury. Teatry, opera, filharmonia, muzea i galerie zapewniają wiele artystycznych wydarzeń. Wizytówką miasta są również międzynarodowe festiwale muzyczne, które odbywają się m. in. w powstałym w 2014 roku Narodowym Forum Muzyki. Wrocław jest miastem studentów, nastawionym na młodość, edukację i rozwój. Znajdziesz tu liczne kampusy studenckie czy akademiki, skorzystasz też z wielu inicjatyw kulturalno-społecznych, organizowanych przez miasto oraz miejskich aktywistów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Więcej na temat interesujących miejsc wartych odwiedzenia znajdziesz w zakładce Co warto zobaczyć oraz Przewodnik czasu wolnego.

© 2024 - Portal dla Maturzysty