• Wrocław

Wrocław przyciąga nie tylko pięknymi zabytkami, ale przede wszystkim wyjątkową atmosferą i ciekawymi kulturowymi wydarzeniami. Jak przystało na miasto studenckie miejsc do zabawy nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie, teatry, kina, puby, knajpy – zachęcają do odwiedzenia organizując ciekawe koncerty. W tak popularne we Wrocławiu „studenckie czwartki” lokale przygotowują zawsze atrakcyjne promocje dla studentów, przeprowadzają konkursy i zachęcają do przybycia różnorodną muzyką. Jednak studenckie czwartki to nie wszystko!

 

Fani zakupów znajdą dla siebie wiele miejsc, takich jak Galeria Dominikańska, Pasaż Grunwaldzki, Magnolia Park, Wroclavia, Sky Tower (z punktem widokowym na 49. piętrze) czy Arkady Wrocławskie.

 

Jednym z najnowszych punktów na wrocławskiej mapie jest otwarte w 2015 roku Hydropolis – miejsce, które w interaktywny i ciekawy sposób uczy nas o wodzie z różnych, fascynujących perspektyw. Co więcej, Hydropolis znajduje się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Możemy tam dotrzeć np. korzystając z Polinki – gondolowej kolejki linowej, kursującej od Wybrzeża Wyspiańskiego do ul. Na Grobli, przy której znajduje się Hydropolis.

 

Letnie wieczory umilą organizowane co roku kina plenerowe. Spotkania odbywają się w różnych miejscach, dlatego warto śledzić pojawiające się informacje. Organizatorzy oferują zarówno klasyczne spotkania, podczas których można obejrzeć film relaksując się na leżaku, jak i coraz popularniejsze kina samochodowe.

 

Kiedy przychodzą chłodniejsze dni, warto wybrać się na jedno z wielu wrocławskich lodowisk. Jedyne czego potrzebujesz to chęci i ciepłe ubrania – wszystkie lodowiska dysponują wypożyczalniami łyżew. Daty otwarcia lodowisk są dostępne na miejskich portalach internetowych.

 

Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury, może poszczycić się wieloma znamienitymi teatrami i centrami kultury, takimi jak Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski we Wrocławiu, Opera Wrocławska czy Narodowe Forum Muzyki. Każdy entuzjasta sztuki znajdzie miejsce dla siebie.

 

Fani ekstremalnej rozrywki również znajdą coś dla siebie. Zbierzcie grupę znajomych i zarezerwujcie popołudnie na wspólną zabawę w laser tag – laserową wersję popularnego paintballa. Jeśli wolicie wysiłek umysłowy niż fizyczny, świetną formą spędzania wspólnego czasu będzie escape room. Świetna zabawa przy wspólnym rozwiązywaniu zagadek gwarantowana!

 

Jeśli chcecie poznać Wrocław z innej perspektywy, polecamy wizytę w Kolejkowo. Jest to największa w Polsce makieta kolejkowa, w której przedstawione zostały autentyczne budowle z Dolnego Śląska. Znajdziecie tam m.in. miniaturową wersję wrocławskiego Rynku! Zapewniamy, że to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych.

 

Dla odrobiny relaksu, udajcie się do wrocławskiego Aquaparku. Odnajdą się tu zarówno fani pływania sportowego, szalonych zjeżdżalni jak i saunowania. Ponadto Aquapark oferuje zajęcia fitness i siłownię oraz zniżki dla studentów.

 

Jedną z najbardziej popularnych sezonowych atrakcji Wrocławia jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Warto choć raz go odwiedzić i poczuć niepowtarzalny klimat świąt. Na wrocławskim Rynku znajdziecie mnóstwo pyszności, kramów i innych atrakcji, a także napijecie się grzanego wina. Zimowy punkt obowiązkowy!

 

Aby być na bieżąco z odbywającymi się we Wrocławiu wydarzeniami, warto śledzić cotygodniowe przeglądy dostępne na wrocławskich portalach. Niezależnie od pory roku – każdy znajdzie miejsce dla siebie, dlatego zachęcamy do odkrywania Wrocławia.

 

© 2024 - Portal dla Maturzysty